Selhání představitelů Jižních baptistů při ochraně obětí sexuálního zneužívání
Datum: Čtvrtek, 23. červen 2022 @ 23:08:42 CEST
Téma: Etika


Podle interní zprávy zveřejněné 22.5.2022 byly stížnosti na sexuální zneužívání pastory a zaměstnanci největší americké protestantské denominace po celá desetiletí ignorovány nebo ututlávány duchovními na nejvyšších místech.

Téměř 300stránková zpráva podrobně popisuje, jak byly stížnosti v Jižní baptistické konvenci drženy jako „přísně střežené tajemství“, aby se zabránilo odpovědnosti „s vyloučením všech ostatních ohledů“.

„Ve službě tomuto cíli byli přeživší a další lidé, kteří nahlásili zneužívání, ignorováni, nevěřilo se jim,“ uvádí se podle portál Premier ve zprávě, přičemž církevní představitelé kryli obvinění a umožňovali obviněným duchovním zůstat pastory nebo v jiných vedoucích pozicích.

Žaloby proti církvi byly podle zprávy očerňovány jako oportunistické a neopodstatněné.

Rok trvající vyšetřování iniciovali Jižní baptisté v červnu 2021, kdy na jejím výročním shromáždění zazněl proud stížností. Výtky se týkaly sexuálního zneužívání ze strany pastorů a dobrovolníků a nedostatečné reakce výkonného výboru denominace.

„Jsme zarmouceni výsledky tohoto vyšetřování,“ uvedl v prohlášení Rolland Slade, předseda výkonného výboru církve

„Jsme odhodláni udělat vše, co je v našich silách, abychom předešli budoucím případům sexuálního zneužívání v církvích, abychom zlepšili naši reakci a péči (a) odstranili překážky při hlášení,“ stojí podle britského portálu v prohlášení.

K Jižní baptistické konvenci se ve Spojených státech hlásí více než 13 milionů členů. 

Jižní baptisté ztratili v posledních třech letech více než milion členů.

Zdroj: www.krestandnes.cz

Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=5424