Ordinovaná baptistka z Portugalska ve vedení Evropské evangelikální aliance
Datum: Pondělí, 07. únor 2022 @ 12:13:36 CET
Téma: Zajímavosti


Ordinovaná baptistka z Portugalska a reformovaný misijní pastor z Nizozemska povedou evropské evangelikály

Evropská evangelikální aliance (EEA), orgán zastupující přibližně 23 milionů evangelikálních křesťanů, informovala o novém vedení. Connie Main Duarteová a Jan Wessels převezmou funkci po Thomasi Bucherovi, který od roku 2012 zastává pozici generálního sekretáře.

„S velkou radostí oznamuje představenstvo Evropské evangelikální aliance (EEA) jmenování Connie Main Duarteové z Portugalska a Jana Wesselse z Nizozemska, kteří nahradí Thomase Buchera ze Švýcarska a stanou se novými generálními tajemníky EHP. Thomas odejde do důchodu po akcii Hope, která bude na začátku října 2022, po 10 letech věrné služby,“ píše na svém webu portál Evangelical Focus.

Jak Connie Main Duarteová, tak Jan Wessels působili jako členové představenstva EEA několik let a jako tým se o tuto roli ucházeli.

Connie Main Duarteová (51) se narodila a vyrostla v Kanadě. Studovala na Briercrest Bible College and Seminary a má bakalářský titul v oboru interkulturních studií a magisterský titul v oboru managementu a vedení. Connie také studovala na Mount Royal College v Calgary v Albertě a má diplom z řízení lidských zdrojů. V roce 1998 se přestěhovala do Portugalska, kde 10 let pracovala pro GBU (IFES Portugalsko). Sloužila 3 roky na portugalském baptistickém teologickém semináři, kde vyučovala duchovní formaci a homiletiku. V roce 2013 byla Connie ordinována a slouží jako spolupastorka v Meeting Point Church v Estorilu v Portugalsku.

Jan Wessels (61) je nizozemský misijní pastor křesťanského reformovaného sboru ve Veenendaalu. Studoval teologii v Apeldoornu a v Potchefstroom a je 37 let ženatý s Elisabeth. Mají tři syny a dceru, všichni dospělí. Spolu s manželkou sloužili jako misionáři téměř 18 let v Botswaně (Afrika) a Nizozemsku. Jan byl generálním sekretářem Nizozemské evangelikální aliance v letech 2010 až 2018. V roce 2018 nastoupil do Faith2Share (Oxford), globální sítě misijních organizací, jako ředitel. Frank Hinkelmann, prezident EEA, dodává: „Jsem nadšený z jejich jmenování. Pocházejí z různých regionů Evropy a dobře se doplňují svým nadáním, zkušenostmi a osobnostmi. Budou schopni dále rozvíjet to, co Thomas Bucher vybudoval se svým týmem v posledních letech,“ uvádí Evangelical Focus.

Zdroj: www.krestandnes.cz

Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=5404